Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4683
W sumie: 140901

OGŁOSZENIA LOKALNE

10.09.2020 r.

Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.

 

Tematyka zajęć obejmuje m.in.:

  • fundraising,
  • zarządzanie organizacją
  • PR i komunikacj
  • prawne aspekty NGO
  • wystąpienia publiczne
  • leadership

 

Networking - udział w programie to szansa na poznanie zaangażowanych osób z całej Polski. W trakcie I edycji Ligi uczestnicy nawiązywali między sobą współprace, których efekty możecie śledzić w naszych social mediach.

 
Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie, wolontariat oraz Summer School. Udział w Lidze jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów.

 

Po ukończeniu programu uczestnicy otrzymają certyfikat.

Dołącz do programu wypełniając formularz zgłoszeniowy do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:

Liga Junior (dla osób w wieku 18-21 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=a530d266d9b0423c897e81622cc2bcc0



Liga Akademicka (dla osób w wieku 22-25 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=3c42400bda60477fafb5425cca967cd3



Liga Senior (dla osób w wieku powyżej 25 lat)
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=9320a36a30784fbfad2b0ba676330258



Na zgłoszenia czekamy do 1 października 2020 r.

 

Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.ligangos.pl.


Organizatorem Ligi NGOs jest posiadająca wieloletnie doświadczenie Fundacja Życie.
Program jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


Obserwuj profile Ligi w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze
wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji:
Faceboook: https://www.facebook.com/ligangos
Instagram: https://www.instagram.com/ligangos

 

.

 

09.09.2020 r.

Dzierżawa działek pod fotowoltaikę

 

Alseva Innowacje poszukuje  do wydzierżawiana gruntów klasy 5 i 6 nie zadrzewionych bez zabudowań z linią energetyczna  sn 15 kv w odległości do 800 m  w celu wydzierżawienia na 29 lat na budowę elektrowni słonecznych. Czynsz dzierżawny 10 tys zł od hektara płatny przez 29 lat.

Zainteresowanych dzierżawą prosimy o podanie nazwy obrębu,nr działki, klasy gruntu, powierzchni działki, odległości od linii sn 15 kv na dres emailowy tadeusz.broker@gmail.com
 

 

03.09.2020 r

 

Mazowieckie Barwy Wolontariatu 

 

Rusza konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. W ten sposób samorząd województwa mazowieckiego chce uhonorować najbardziej zaangażowanych w swoją pracę charytatywną. W tym roku będą również nagrodzone osoby, które pomagały podczas pandemii Covid-19. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września br.

Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i grupy czy całe rodziny. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także podmioty, które realizują program wolontariatu prawniczego czy też osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Możliwe jest również zgłoszenie własnej kandydatury. Jeden podmiot może wskazać od 1 do 5 kandydatur.

Do udziału w konkursie zachęca marszałek Adam Struzik. – Zapraszam Państwa do zgłaszania kandydatur do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Jest to inicjatywa, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponieważ, to właśnie tego typu przedsięwzięcia pozwalają na dostrzeżenie tych ludzi, którzy swój czas i swoje serce poświęcają innym w różnych obszarach życia – hospicjach, szpitalach, ale także instytucjach publicznych, czy po prostu w wolontariacie szkolnym – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Dodatkowo w tym roku pojawiła się kategoria specjalna „wolontariat w czasie pandemii”, która ma na celu uhonorowanie najciekawszych inicjatyw wolontariuszy związanych z niesieniem pomocy osobom potrzebującym w czasie pandemii Covid-19. Ich pracę obserwował przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Prorodzinnej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Piotr Kandyba. – Obserwowałem działalność wielu grup wolontariuszy na Mazowszu, które wspierały lekarzy, personel medyczny oraz pomagały seniorom w tym najtrudniejszym okresie. Tym bardziej cieszę się, że tegoroczna edycja konkursu jest skierowana właśnie do tych osób – zaznacza radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

Kandydatów można zgłaszać w formie:
• elektronicznej – na adres e-mail: dialog@mazovia.pl, z tematem „X edycja konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu” (formularz zgłoszeniowy oraz potwierdzenie działalności wolontariusza powinny mieć formę skanu np. w formacie pdf i zawierać podpisy kandydatów i osób dokonujących zgłoszenia lub reprezentujących podmiot zgłaszający lub potwierdzających działalność wolontariusza);
• papierowej – na adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa, z dopiskiem „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”.

Laureatów konkursu wyłoni jury. Pod uwagę będą brane: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest podczas uroczystej gali konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

.

Więcej informacji na ten temat udziela:
Biuro Dialogu Obywatelskiego
tel: 22 59 79 679 lub 22 43 79 482

więcej infromacji znajduje siępod linkiem: http://www.dialog.mazovia.pl/wolontariat

 

.

.

 

31.07.2020 r.

22 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie.

 

.

03.03.2020 r.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

 

 

Regulamin konkurs

 

 

25.10.2019 r.

.

 

16.10.2019 r.

 

Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie infromacyjne organizacje pozarządowe

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniach informacyjnych, dotyczących aktualnie najważniejszych kwestii w zakresie współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi. Spotkania odbędą się w II połowie października w siedzibach Delegatur Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz w siedzibie Urzędu
w Warszawie.

W programie spotkań znajdą się zagadnienia dotyczące planowanego zakresu i zasad współpracy Województwa z organizacjami pozarządowymi w 2020 roku, naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji, powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego czy organizacji I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkań przedstawiciele Banków Żywności zaprezentują ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności i wynikające z jej zapisów możliwości działania lokalnych organizacji pozarządowych na rzecz przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

 

TERMINY SPOTKAŃ

 

20.09.2019r.

 

Plany polowań zbiorowych w sezonie 2019/2020 kół łowieckich

.

 

.

 

.

 

Plany polowań do pobrania

Koło Łowieckie Sokół

Koło Łowieckie Sokół Warszawa 

Koło Łowieckie Żubr 1

Koło Łowieckie Żubr 2

Koło Łowieckie Przesmyk 2

Koło Łowieckie Przesmyk 1

19.09.2019r.

Masz Głos – czyli bądź aktywny lokalnie!

 

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

W akcji Masz Głos pokazujemy co i jak można zmienić dla siebie i innych, wspieramy w realizacji pomysłów, pomagamy działać skutecznie, przekonywać mieszkańców i władze do współpracy, podpowiadamy z jakich rozwiązań skorzystali z sukcesem inni. W poprzednich latach uczestnicy akcji wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów i dzięki temu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami i mieszkankami – obydwie strony doceniamy za otwartość i dialog.

Do akcji Masz Głos mogą zgłosić się organizacje społeczne: stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Udział w akcji Masz Głos daje uczestnikom i uczestniczkom wsparcie doświadczonego zespołu w planowaniu i realizacji działań, udział w szkoleniach, wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski, materiały edukacyjne i promocyjne, a także szansę na mikrogrant.

Zarejestruj swoją organizację lub grupę na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji albo przyjdź na szkolenie, aby poznać akcję Masz Głos i dowiedzieć się, jak zacząć działać lokalnie. Szkolenia są otwarte i bezpłatne. Aby zgłosić się na szkolenie, trzeba zarejestrować się na stronie szkolenia wojewódzkie (za pomocą formularza zgłoszeniowego przy konkretnym szkoleniu). Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do aktywności lokalnej w ramach akcji Masz Głos!

więcej informacji: www.maszglos.pl

 

19.09.2019r. 

Współpraca zorientowana na beneficjenta!

Szkolenie  jest adresowane do pracowników i beneficjentów  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Termin: 21 października 2019 r. lub 28  października  2019 r.  (w godzinach 8:30 -16:30) – termin do wyboru

Miejsce: siedziba MJWPU, sala 239.

Biuro projektu MJWPU: Wieloosobowe  Stanowisko ds.  Realizacji Projektu, siedziba MJWPU, ul. Jagiellońska 74, 03- 301 Warszawa, budynek główny,  pokój  237.

Zachęcamy do składania dokumentów rekrutacyjnych w  biurze projektu  MJWPU do 25 września 2019 r. 

Całość w zakładce: http://bip.mazowia.eu/zgrany-urzad-kompleksowy-program-rozwoju-wspolpracy-z-beneficjantami/rekrutacja-uczestnikow-do-projektu-pn-zgrany-urzad-kompleksowy-program-rozwoju-wspolpracy-z-beneficjentami-2.html

Aby zgłosić się do udziału w warsztacie wystarczą 3 kroki:

  1. przeczytanie tej wiadomości – mają to Państwo już za sobą
  2. wypełnienie zgłoszenia (dokument)
  3. pozostawienie wypełnionego zgłoszenia w biurze projektu MJWPU.

Tu z kolei, Dyrektor Mariusz Frankowski chciałby osobiście zachęcić Was do uczestnictwa:  https://youtu.be/741jPqs4piI

 

,

 

17.09.2019r.

 

.

 

13.09.2019r.

 

.

 

11.09.2019r. 

 

24 września br., w godz. 10.00 -14.00 w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu będą dyżurować eksperci ZUS-u.

W trakcie dyżuru eksperci będą udzielali informacji w zakresie:
- zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu,
- rozliczania i opłacania składek,
- ulgi w opłacaniu składek,
- pomocy dla przedsiębiorców w spłacie zobowiązań

Osoby, które odwiedzą punkt informacyjny będą mogły założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS /PUE/ do elektronicznej komunikacji z ZUS.

 

.

Link do wydarzeń dla całej Polski: https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy,

Link do wydarzeń oddział w Radomiu: http://cms.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/tydzien-przedsiebiorcy-bezplatne-seminaria/2393637.

 

10.09.2019r.

 

.

.

 

10.09.2019r.

Gala podsumowująca VII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna" za nami

 

24 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca VII edycję, organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela", ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Podczas spotkania kończącego tegoroczną edycję konkursu laureaci i wyróżnieni otrzymali zasłużone nagrody, w tym niezwykły kalendarz na rok 2020, w którym zamieszonych zostało 12 zwycięskich prac (każda z nich przypisana została do jednego miesiąca).

Tradycyjnym zwieńczeniem każdej edycji konkursu jest wydanie kalendarza pn.: "Twoja ulubiona opowieść biblijna", w którym zamieszczone są zwycięskie i wyróżnione prace. Kalendarz to wyjątkowa forma uhonorowania i podziękowania dzieciom za trud włożony w przygotowanie konkursowej pracy. Dochód ze sprzedaży kalendarza każdego roku wspiera szczytną inicjatywę. Zebrane środki ze sprzedaży kalendarza na rok 2020 przeznaczone zostaną na wsparcie akcji "Mały gest, wielki cel".

Kalendarz "Twoja ulubiona opowieść biblijna" świetnie sprawdza się jako cegiełka, wspierając prowadzenie zbiórek. Stowarzyszenie Zbója Szczyrka zakupując kalendarz i wykorzystując go jako cegiełkę zgromadziło ponad 10 000 zł na działalność statutową. Zakupu kalendarza można dokonać na stronie :ewerro.pl

 

Laureaci VII edycji konkursu "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Kategoria wiekowa: 4-6

Miejsce 1 – Anna Kmak (5 lat) za pracę pod tytułem „Zwiastowanie”

Miejsce 2 – Lena Bąk (6 lat) za pracę pod tytułem „Wjazd do Jerozolimy”

Miejsce 3 – Hanna Grochowska (5 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus błogosławi dzieci”

Miejsce 4 – Patrycja Gajda (6 lat) za pracę pod tytułem „Narodzenie Pana Jezusa”

Kategoria wiekowa: 7-9

Miejsce 1 – Zuzanna Owsianka (8 lat) za pracę pod tytułem „A Duch Boży unosił się nad wodami” – Stworzenie świata

Miejsce 2 – Aleksandra Wichłacz (8 lat) za pracę pod tytułem „Chrzest Jezusa”

Miejsce 3 – Franciszek Dyksy (9 lat) za pracę pod tytułem „Cudowny połów ryb i powołanie apostołów”

Miejsce 4 – Wiktoria Korgól (8 lat) za pracę pod tytułem „Narodziny Mojżesza”

Kategoria wiekowa: 10-13

Miejsce 1 – Antoni Hadryś (13 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o siewcy”

Miejsce 2 – Kornel Żółty (11 lat) za pracę pod tytułem „Jonasz”

Miejsce 3 – Krystian Kozak (12 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus chodzi po wodzie”

Miejsce 4 – Joanna Strzelczyk (11 lat) za pracę pod tytułem „Arka Noego”

 

Wyróżnieni

Kategoria wiekowa: 4-6

Kacper Malina (6 lat) za pracę pod tytułem „Wieża Babel”

Jakub Kłósek za pracę pod tytułem „Zesłanie Ducha Świętego”

Lidia Comer (6 lat) za pracę pod tytułem „Arka Noego”

Aleksandra Gołoś (6 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o rozmnożeniu chleba i ryb przez Jezusa”

Wiktoria Orzechowska (6 lat) za pracę pod tytułem „Zagubiona owieczka”

Kacper Rudzki (6 lat) za pracę pod tytułem „Opowieść o domu na skale i na piasku”

Adrianna Rajkowska (6 lat) za pracę pod tytułem „Dobry pasterz”

Emilia Dunat (5 lat) za prace pod tytułem „Zwiastowanie narodzin Jezusa”

Anna Noworolnik (5 lat) za pracę pod tytułem „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”

Maria Żurek (5 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o zagubionej owcy”

Kategoria wiekowa: 7-9

Milena Pajor (9 lat) za pracę pod tytułem „Arka Noego – Potop”

Wiktoria Kochańska (8 lat) za pracę pod tytułem „Św. Weronika ociera twarz Panu Jezusowi”

Patrycja Krzeczkowska (8 lat) za pracę pod tytułem „Jezus pomaga Józefowi”

Marta Neuwald (8 lat) za pracę pod tytułem „Maria Magdalena i Jezus ratujący ją przed ukamieniowaniem”

Michał Stobniak (9 lat) za pracę pod tytułem „Boże Narodzenie”

Natalia Gregorczyk (7 lat) za pracę pod tytułem „Narodziny Pana Jezusa”

Adrianna Hybel (7 lat) za pracę pod tytułem „Dziesięć przykazań”

Michał Działo (9 lat) za pracę pod tytułem „Przeprawa przez Morze Czerwone”

Kamil Sobolewski (9 lat) za pracę pod tytułem „Daniel i lwy”

Laura Modzelewska (8 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus uzdrawia chorego”

Kategoria wiekowa: 10-13

Magdalena Kosałka (10 lat) za pracę pod tytułem „Maria Magdalena”

Martyna Dacków (13 lat) za pracę pod tytułem „Ucieczka do Egiptu”

Alicja Rojek (13 lat) za pracę pod tytułem „X przykazań”

Wiktoria Domagała (12 lat) za pracę pod tytułem „Pan Jezus siedzi w otoczeniu dzieci”

Mateusz Pasoń (13 lat) za pracę pod tytułem „Zachód słońca nad Arką Noego”

Oliwia Kierczak (11 lat) za pracę pod tytułem „Chrzest w Jordanie”

Maja Wardyga (12 lat) za pracę pod tytułem „Sen Józefa”

Juliusz Gajek (10 lat) za pracę pod tytułem „Ukazanie się zmartwychwstałego Jezusa Marii Magdalenie”

Michał Mgłosiek (12 lat) za pracę pod tytułem „Przypowieść o siewcy”

Maria Kasprzak (10 lat) za pracę pod tytułem „Stworzenie świata”

 

06.09.2019r. 

 

Zagłosuj na „Społecznika Roku 2019”

.

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do jedenastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2019 r.

 

Konkurs jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla.

 

Celem przedsięwzięcia jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w podejmowaniu różnych społecznych wyzwań, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

 

Kandydatów do tytułu „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, grupy nieformalne, firmy, związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne (pod warunkiem wskazania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).

 

Wniosek zgłoszeniowy wraz z regulaminem znajduje się na stronie internetowej www.filantropia.org.pl/post/spolecznikroku oraz www.spolecznikroku.newsweek.pl. Wnioski z nominacjami można przesyłać do 30.09.2019 r. (włącznie) na adres: spolecznikroku@filantropia.org.pl.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w lutym 2020 r., wybranych zostanie dwóch laureatów – jeden w kategorii lokalnej i jeden w kategorii ogólnopolskiej. Ich sylwetki i działalność zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika „Newsweek Polska”.

 

Wyboru laureatów dokona Kapituła, w skład której wchodzą: Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”, Renata Kim, szefowa działu Społeczeństwo tygodnika „Newsweek Polska”, Przemysław Radwan-Röhrenschef, Prezes Fundacji Szkoła Liderów, Jan Kuroń, wnuk Jacka Kuronia, Michał Rusinek, Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, Janina Ochojska, Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

Partnerem Głównym Konkursu o tytuł Społecznika Roku” Tygodnika „Newsweek Polska” jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a Partnerem Merytorycznym Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Tytułem „Społecznika Roku” uhonorowani zostali dotychczas między innymi:

 

Elżbieta Krajewska-Kułak – od lat działa w obszarze ochrony i promocji zdrowia dzieci i osób starszych. Współzałożycielka Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, inicjatorka Uniwersytetu Zdrowego Seniora i Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka oraz założycielka Stowarzyszenia Pro Salute, które pomaga dzieciom z dystrofią mięśniową.

Ewa Błaszczyk – współzałożycielka fundacji „Akogo?” działającej na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin. Doprowadziła do utworzenia przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pierwszej w Polsce Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” oraz kliniki „Budzik dla dorosłych” w Olsztynie.

Ś.p. Piotr Pawłowski – założyciel Fundacji Integracja, działającej na rzecz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Inicjator kampanii społecznych, był zaangażowany w działania na rzecz zmiany przepisów oraz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych i społecznych, które utrudniają życie niepełnosprawnym.

Piotr Bystrianin - przeciwdziała dyskryminacji wobec imigrantów, wspiera integrację międzykulturową i propaguje mądrą walkę z trudnościami, jakie dotykają obcokrajowców w Polsce.

Barbara i Krzysztof Margolowie - zmieniają życie lokalnej społeczności w Nidzicy poprzez liczne działania własne oraz organizacji, w które są zaangażowani. Ożywiają region m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i organizację programów stypendialnych.

 

26.08.2019r.

KONCERT WIEDEŃSKI - RADOMSKA ORKIESTRA KAMERALNA 

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.:
Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart",
Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Zapraszamy serdecznie!

.

Bilety 90 zł: Biuro Podróży "Gama" (ul. Słowackiego 4), tel. 48 360 16 06

Polskie Biuro Podróży (Plac Konstytucji 3 Maja 5), tel. 48 362 43 33
Big Holiday (ul. Wałowa 7)

grupy- tel. 515 985 232

bilety online: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl

 

24.07.2019r.

Konkurs - Gdyby Cię nie było...

 

Regulamin dostępny TUTAJ

 

08.07.2019r.

Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

 

.

 

03.07.2019r.

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY

O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH

24 - 30 czerwca 2019

 

.

02.07.2019r.

Consultor Sp. z o. o. zaprasza do udziału w projekcie „Stawiamy na młodych!" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020, Priorytet I. Osoby młode na rynku pracy, 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy - projekty konkursowe, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany jest do osób niezarejestrowanych w urzędach pracy (bezrobotnych i biernych zawodowo), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) z wyłączeniem grupy określonej dla trybu konkursowego w Poddziałaniu1.3.1, w tym:

-6 osób niepełnosprawnych ,

-6 osób zamieszkujących na obszarze Lokalnego Programu Rewitalizacji,

- 10 osób zamieszkuj(wg Kodeksu cywilnego)powiat kozienicki,  gm. Kozienice, powiat Radom m. Radom.

Projekt realizowany będzie na terenie następujących powiatów województwa mazowieckiego, z pow.: radomskiego, lipskiego  , zwoleńskiego,  kozienickiego (gmina Kozienice) oraz powiatu Radom (gmina Radom).

W ramach Projektu każdy/a z Uczestników/czek  skorzysta z:

- profesjonalnej indywidualnej identyfikacji potrzeb i diagnozy  możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego ,

- wysokiej jakości szkoleń zawodowych,

- kompleksowego i indywidualnego pośrednictwa pracy,

staży ( 4-miesięcznych) spełniających standardy wskazane w Europejskiej  Ramie Jakości Praktyk i Staży.

 

Uczestnicy/czki otrzymają ponadto:

- stypendium szkoleniowe;

- stypendium stażowe;

- zwroty kosztów dojazdu na szkolenie i pośrednictwo pracy;

- ubezpieczenie NNW;

- poczęstunek i ciepły posiłek na czas trwania szkolenia;

- materiały biurowe (teczka, notes, długopis);

- materiały dydaktyczne i szkoleniowe.

 

Czas realizacji projektu: 01.04.2019 r.  – 29.02.2020 r.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 25 młodych osób pozostających bez pracy z terenu województwa mazowieckiego : z powiatu radomski, powiatu lipskiego ,powiatu  zwoleński, powiat  kozienicki gm. Kozienice, powiat Radom m. Radom.

 

Consultor Sp. z o. o. zwraca się z prośbą o udostępnienie informacji o projekcie potencjalnym zainteresowanym.  W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zapraszamy serdecznie do biura projektu mieszczącego się przy ul. Mireckiego 10 w Radomiu.

.

02.07.2019r.

 

.

 

.

17.06.2019r.

 

 

.

 

15.06.2019r

 

 

.

07.06.2019r.

XXII Dniu Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach - 26 czerwca 2019 roku.

Spotkanie ma na celu prezentację oraz popularyzację, w ramach zasady nauka-praktyce, badań prowadzonych w Zakładach Naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podczas pokazów i demonstracji doświadczeń uczestnikom zostaną przedstawione nowości technologiczne, odmianowe, nowoczesne metody efektywnej produkcji oraz inne przydatne praktyce wyniki projektów badawczych z zakresu sadownictwa i warzywnictwa, w tym Programów Wieloletnich MRiRW. Dzień Otwartych Drzwi będzie okazją do wymiany poglądów pomiędzy sadownikami, producentami warzyw, pracownikami z różnych ośrodków naukowych oraz przedstawicielami służb doradczych i firm pracujących na potrzeby ogrodnictwa (szczegóły na stronie www.inhort.pl).

W tym roku podczas Dnia Otwartych Drzwi odbędzie się również konferencja „Problemy nawadniania i fertygacji w gospodarstwach ogrodniczych a ochrona wód" zainicjowana przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Konferencja ta jest częścią szerokiej kampanii edukacyjnej „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód", współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem projektu realizowanego przez Fundację jest podnoszenie świadomości i kształtowanie właściwych postaw doradców rolnych i rolników w zakresie ograniczenia zanieczyszczenia wód azotem pochodzenia rolniczego, poprzez promowanie zasad zrównoważonego rolnictwa, a tym samym wsparcie we wdrażaniu "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu".

W programie tegorocznego Dnia Otwartych Drzwi przewidujemy również:

  • zwiedzanie doświadczeń w grupach tematycznych w Sadzie Doświadczalnym IO w Dąbrowicach oraz na polach doświadczalnych upraw warzywniczych w Skierniewicach;
  • przegląd kwater gatunkowych;
  • poradnictwo prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa;
  • panoramę firm oferujących sprzęt, środki produkcji i usługi:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

.

30.05.2019r.

Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej 

Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz drugi realizuje konkurs fotograficzny „Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej”. Skierowany jest on do osób, których interesuje fotografowanie, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Warunkiem koniecznym do udziału w Konkursie jest fakt zamieszkania na terenie województwa mazowieckiego.

Głównym celem konkursu jest edukacja w obszarze produktów tradycyjnych i lokalnych, zwiększanie poczucia tożsamości regionalnej wśród uczestników oraz zachęta do lepszego poznania tradycji kulinarnych regionu Mazowsza. Konkurs promuje atrakcje kulinarne Mazowsza oraz produkty regionalne z logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze, jak również upowszechniania modę na fotografię kulinarną, która jest podróżą przez świat pełen kolorów, struktur, smaków, zapachów i kompozycji.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach tematycznych: „Z Listy Produktów Tradycyjnych”, „ Z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze”, podzielonych na 10 podkategorii: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

Nabór prac konkursowych trwa do 7 czerwca 2019 r. Regulaminem konkursu dostępny jest na stronach internetowych: https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,154,nabor-do-mazowieckiego-konkursu-fotografii-kulinarnej-wydluzony-do-7-czerwca-br-.html oraz http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/14344-nabor-do-mazowieckiego-konkursu-fotografii-kuli.html.

 

25.05.2019r.

Komunikat prasowy Kolei Mazowieckich dotyczący zmian w rozkładzie jazdy pociągów.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.