Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4681
W sumie: 140899

News

News zdjęcie id 1428

Za nami II Andrzejkowy Konkurs Tańca o Puchar Burmistrza Zwolenia, tym razem online

03.12.2020

 

 

 

27 listopada odbył się finał drugiej edycji konkursu tanecznego zorganizowanego przez Dom Kultury w Zwoleniu. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, został on przeprowadzony online. Główną nagrodę, Puchar Burmistrza Zwolenia zdobyła Hanna Podedworna z Kieleckiego Teatru Tańca. Wspaniale zaprezentowali się także zwoleńscy tancerze, którzy uplasowali się na czołowych miejscach w swoich kategoriach.

 

Finałową transmisję online otworzyli: Natalia Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu i zastępca burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski, którzy powitali wszystkich miłośników tańca.

 

- Pandemia dotyka wielu sfer życia, w tym również kultury. Dom Kultury w Zwoleniu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców na bieżąco dostarcza ciekawych pomysłów w Internecie, w szczególności dzieciom, zachęcając je do kreatywnego spędzania czasu w domu. W tym roku podjęliśmy również nowe wyzwanie, którym jest przegląd tańca online wraz z finałową transmisją na żywo. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest instruktorka tańca DK Aneta Adamiec, a nad całością czuwa cała ekipa instruktorów Domu Kultury w Zwoleniu – powiedziała dyrektor Natalia Anna Wieczerzyńska.

W imieniu burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy uczestników konkursu i widzów wydarzenia powitał jego zastępca Grzegorz Molendowski. - Mam zaszczyt powitać państwa w imieniu swoim, jak również burmistrza Arkadiusza Sulimy oraz uroczyście otworzyć drugi Andrzejkowy Konkurs Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Zwolenia. W tym roku ten konkurs zostanie rozstrzygnięty inaczej. Z uwagi na pandemię została zmieniona jego formuła. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, nie odbywa się on stacjonarnie, ale w formie zdalnej. Cieszymy się, że wpłynęło tak wiele zgłoszeń. Świadczy to o dużej popularności tańca i o tym, że odgrywa on ogromną rolę w życiu wielu osób. Młodzi, zdolni, utalentowani, życzę wam, abyście rozwijali ten talent i w przyszłości występowali na wielkich scenach w Polsce i w świecie – mówił zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

Wielu uczestników i profesjonalne jury

Na konkurs wpłynęło 88 nagrań z prezentacjami tanecznymi, w tym 72 solistów i 16 duetów. Łącznie zaprezentowało się 104 uczestników z różnych miast: Dęblina, Puław, Zwolenia, Lipska, Tczowa, Radomia, Kielc, Wadowic, a nawet ze Szczecina, Białegostoku i Andrespolu.  

 

Występy oceniało profesjonalne  jury: przewodniczący Grzegorz Mączka, Natalia Koper oraz Daniel Szewczyk.

 

Przewodniczącym komisji sędziowskiej był Grzegorz Mączka – wieloletni instruktor tańca towarzyskiego, współczesnego i zumby, Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych. W gronie jurorów znalazła się także Natalia Koper – adeptka Krakowskiego Teatru Tańca, tancerka specjalizująca się w stylach: taniec współczesny, neoklasyka, klasyka, jazz i modern. Trenerka z zakresu improwizacji indywidualnej, jak również kontaktu improwizacji. Jurorem konkursu był także Daniel Szewczyk – adept Krakowskiego Teatru Tańca, tancerz specjalizujący się w stylach: taniec współczesny, contemporary Fusion i high heels. - Gratuluję organizatorom przeprowadzenia konkursu w tak profesjonalny sposób. Cieszę się, że tyle osób chce tańczyć. Prezentacje były na bardzo wysokim poziomie, przez co było nam ciężko wybrać najlepsze, ale staraliśmy się oceniać sprawiedliwie – podkreślał przewodniczący jury Grzegorz Mączka.

 

Nagrodzone prezentacje

Zwyciężczynią tanecznych zmagań i tym samym zdobywczynią głównej nagrody, Pucharu Burmistrza Zwolenia została Hanna Podedworna z Kieleckiego Teatru Tańca, której instruktorem jest Anna Budnicka. Nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Zwoleniu otrzymała Zofia Legień reprezentująca Studio Tańca Fitness Finezz z Wadowic, której instruktorką jest Eliza Bucka. Zosia zdobyła również I miejsce w kategorii Performing art. I-III.

Warto podkreślić, że wspaniale zaprezentowali się tancerze Domu Kultury w Zwoleniu zdobywając liczne nagrody. W kategorii Street Dance VII, VIII i szkoły ponadpodstawowe pierwsze miejsce wywalczyła Patrycja Rybak spośród 19 zgłoszonych prezentacji. W kategorii Street Dance I-III drugie miejsce zdobyła Lena Galbarczyk. W kategorii Street Dance IV-VI na trzecim miejscu uplasowała się Julia Winiarska. W kategorii duety Street Dance IV-VI pierwsze miejsce zdobyły: Lena Galbarczyk i Julia winiarska, a drugie Martyna Kaca i Aleksandra Żak. W kategorii duety Street Dance VII, VIII i szkoły ponadpodstawowe drugie miejsce wywalczyły: Julia Baran i Wiktoria Szczepanik, a trzecie Paulina Spytek i Lena Śmietanka. Solistki i duety przygotowała instruktorka tańca DK Aneta Adamiec.

W konkursie równie dobrze zaprezentowały się mażoretki Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, które zdobyły wszystkie miejsca na podium. W kategorii Inne Formy VII, VIII i szkoły ponadpodstawowe soliści pierwsze miejsce wywalczyła Iga Dziewit, drugie Julia Hajduk, a trzecie Natalia Lis. W kategorii Inne Formy VII, VIII i szkoły ponadpodstawowe duety pierwsze miejsce zdobyły: Iga Dziewit i Wiktoria Kwaśnik, drugie: Daria Krawiec i Maja Kaczmarska, a trzecie: Julia Hajduk i Natalia Lis. Mażoretki przygotowała do występów Angelika Toporek, instruktorka i tamburmajorka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.

– Z powodu pandemii koronawirusa nie mogliśmy przeprowadzić konkursu w formie stacjonarnej, dlatego przenieśliśmy się do Internetu. Jako organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań, aby widzom dostarczyć emocji. Dziękuję komisji, że przyjechali  do nas w tak trudnych czasach i za ciężką pracę. Obserwowałam ją z boku i wiem, że nie było łatwo wybrać najlepszych. Warto podkreślić, że nie udałoby się zrealizować tego wydarzenia bez udziału burmistrza Arkadiusza Sulimy i dyrektor Domu Kultury Natalii Anny Wieczerzyńskiej oraz pracowników Domu Kultury, którzy bardzo przy tym przedsięwzięciu pomagali, za co serdecznie dziękuję – podsumowała Aneta Adamiec, pomysłodawczyni i koordynatorka tanecznych zmagań.

Organizatorem II Andrzejkowego Konkursu Tańca o Puchar Burmistrza Zwolenia  online był Dom Kultury w Zwoleniu, a partnerem Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwoleniu. 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.