Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4681
W sumie: 140899

News

News zdjęcie id 1434

Drugi etap Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych rozstrzygnięty! Do naszej gminy trafi ponad 3 mln zł. na przebudowę stadionu miejskiego

12.12.2020

 
 
 
 
8 grudnia podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o podziale środków w ramach drugiego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liście samorządów, którym przyznano wsparcie znalazła się również gmina Zwoleń, której na przebudowę i modernizację stadionu miejskiego przyznano kwotę 3 milionów 142 tysięcy złotych.
 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.
 
Warto przypomnieć, że latem, dzięki środkom przekazanym w ramach pierwszego etapu programu do naszej gminy trafiła kwota 841 tysięcy złotych. Środki te również przeznaczone zostaną na przebudowę stadionu.
 
 
Stadion Miejski w Zwoleniu z dotacją z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
 
Przypominamy, że na przebudowę stadionu samorząd gminy Zwoleń pozyskał także wsparcie finansowe z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020”.
 
Wartość całej inwestycji została oszacowana na około 6,5 miliona złotych. Licząc wszystkie trzy dofinansowania, ze środków zewnętrznych na ten cel przyznanych zostało aż 6,483 miliona złotych. Oznacza to, że z własnego budżetu gmina Zwoleń wyda bardzo niewiele.
 
 
Obiekt sportowy na miarę XXI wieku
 
W ramach inwestycji zwoleński stadion zupełnie zmieni swoje oblicze. Powstaną dwa boiska wraz z odwodnieniem: główne i treningowe oraz boksy dla zawodników i piłkochwyty. Wokół głównej płyty stadionu zostanie wybudowana bieżnia okrężna z sześcioma torami o długości 400 metrów oraz bieżnia prosta z ośmioma torami o długości 110 metrów.
 
W pobliżu bieżni znajdą się urządzenia sportowe: jednotorowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów z mączki ceglanej, rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów na murawie, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do rzutu oszczepem oraz rów z wodą. Dla bezpieczeństwa użytkowania zostanie wykonane ogrodzenie o wysokości 130 centymetrów wydzielające bieżnię.
 
- Zadanie jest bardzo istotne społecznie. Po przebudowie nastąpi znaczna poprawa stanu technicznego obiektu. Aktualnie stadion nie spełnia oczekiwań mieszkańców, ponieważ nie posiada innej infrastruktury sportowej, jak chociażby urządzeń do uprawiania sportów lekkoatletycznych. Po przebudowie obiekt stanie się bardziej funkcjonalny i z pewnością o wiele bardziej atrakcyjny dla różnych grup sportowców - mówi burmistrz Arkadiusz Sulima.
 
W ramach inwestycji w obrębie obiektu sportowego powstanie też parterowy budynek, w którym znajdą się szatnie przeznaczone dla 20 osób z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia magazynowe oraz pokoje np. dla trenerów. Warto dodać, że na wniosek przedstawicieli lokalnych organizacji sportowych, samorząd gminy Zwoleń wystąpił do Ministerstwa Sportu o akceptację zmian w rozkładzie pomieszczeń budynku. Dzięki temu znajdzie się tu także sala szkoleniowa i większa sauna.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.