Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4681
W sumie: 140899

News

News zdjęcie id 1435

Zbiórka karmy dla schroniska Kocham Psisko - Psy do adopcji!

19.12.2020

 

 

 

 

W czwartek, 17 grudnia pracownicy Urzędu Miejskiego na czele z Burmistrzem Zwolenia Arkadiuszem Sulimą odwiedzili schronisko dla bezdomnych psów "Kocham Psisko - Psy do adopcji" w Mąkosach Nowych.

Cel wizyty był jeden - dostarczyć psiakom karmę i przysmaki zebrane przez dzieci i młodzież ze zwoleńskich szkół podstawowych. Miejsce dostarczenia zebranej karmy nie było jednak przypadkowe. Przypominamy, że właśnie ze schroniskiem w Mąkosach Nowych samorząd gminy Zwoleń od 2019 roku ma podpisaną umowę na odławianie oraz zapewnienie opieki bezdomnym psom pochodzącym z terenu miasta i gminy.

 

Zebraną przez dzieci i młodzież karmę, właścicielowi schroniska Robertowi Piątkowi przekazali: Burmistrz Arkadiusz Sulima, z-ca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj.

 

Zbiórka karmy, którą organizuje Urząd Miejski w Zwoleniu została przeprowadzona po raz trzeci. Niestety w związku z epidemią koronawirusa po raz pierwszy w przekazaniu zebranej karmy nie mogli uczestniczyć uczniowie.

- Dobiegła końca organizowana przez naszą gminę zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Po raz trzeci szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest gmina Zwoleń zaangażowały się w zbiórkę karmy, za co z całego serca dziękuję. Dziękuję dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom i dyrektorom za okazane wsparcie, za każdy kilogram i puszkę przyniesionej karmy. Cieszę się, że los bezbronnych i niestety bardzo często skrzywdzonych przez człowieka zwierząt nie jest Wam obojętny. - powiedział burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima


Dobre warunki i wspaniali właściciele

Teren schroniska "Kocham Psisko - Psy do adopcji" ma powierzchnię 2 ha i położone jest poza obszarem zabudowanym. Teren na którym przebywają odłowione zwierzęta podzielony jest na kojce, w których znajdują dwie bądź trzy ocieplane budy oraz ogrodzony wybieg. W schronisku są także przygotowane specjalne miejsca dla szczeniąt i psiaków wymagających leczenia.
Mimo, iż miejsce w którym przebywają zwierzęta jest schludne, przestronne i jak na schronisko bardzo komfortowe, niestety nie zastąpi ono ciepłego i bezpiecznego domu.

 

Psy przebywające w schronisku umieszczane się w ogrodzonych kojcach. W każdym kojcu znajdują się w dwie bądź trzy ocieplane budy oraz ogrodzony wybieg.

 

Nie kupuj, adoptuj!

Obecnie w schronisku przebywa około 100 psiaków. Każdy z nich marzy o kochającej go rodzinie i nowym, odpowiedzialnym domu.

- Drodzy mieszkańcy gdyby ktoś z Was, Waszych sąsiadów bądź znajomych poszukiwał psa, zgłoście się do Kocham Psisko - Psy do adopcji. Jestem przekonany, że z pomocą oddanych zwierzętom właścicielom znajdziecie tam odpowiedniego dla siebie pupila. - podsumowuje burmistrz Arkadiusz Sulima

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.