News

News zdjęcie id 1019

Wygrali z Płockiem …i zajęli piąte miejsce. Eryk Figura szósty w Polsce.

30.05.2019

W ubiegły weekend w Teresinie odbyły się finały wojewódzkie XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców r.2003 i młodsi. Swoją pozycję w ścisłej czołówce najlepszych szkół Mazowsza potwierdzili młodzi szczypiorniści Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu. Podopieczni   Jerzego Markiewicza wśród których byli przedstawiciele trzeciej klasy sportowej gimnazjum godnie reprezentowali region zwoleński i radomski  w stawce ośmiu najlepszych szkół  wchodzących w skład  województwa mazowieckiego.

,

Nasi  piłkarze ręczni wygrali trzy mecze i ponieśli dwie porażki. Jak informuje trener drużyny Jerzy Markiewicz  przegrany pierwszy pojedynek w grupie eliminacyjnej z byłym wicemistrzem Polski  w kategorii dzieci - drużyną z Węgrowa 15:19 zdecydował o braku awansu do strefy medalowej.

.

- Porażka nastąpiła po bardzo dobrej grze w końcówce meczu, kiedy to odrobiliśmy stratę kilku bramek, śmiało mogę powiedzieć, że zabrakło niewiele, gdybyśmy mieli jeszcze kilka minut, wtedy wynik wyglądałby na pewno inaczej. Na końcowy wynik wpłynęły jednak też kontuzje i rotacje w składzie. – mówił Jerzy Markiewicz

Pokonani przez Warszawę

Kolejny mecz nasi szczypiorniści rozegrali z zdecydowanie najlepszą drużyną – Warszawą. Stając na wysokości zadania, do przerwy byliśmy świadkami wyrównanej gry. Niestety w drugiej połowie uwidoczniła się przewaga kandydatów do tytułu mistrza Polski w kategorii młodzików.

- W tym meczu na boisku zagrali zawodnicy rezerwowi, którzy jak się okazało nie podołali zadaniu i w końcowym rozrachunku przegrali 9:23.Nauka jednak nie idzie w las i już w następnych meczach wyciągnęli z porażki wnioski. – dodaje Jerzy Markiewicz

Trzy pewne zwycięstwa!

W kolejnych meczach zawodnicy wykazali się  nie tylko mądrością gry w ataku pozycyjnym ale również zgraniem w obronie i dobrą grą bramkarzy, odnosząc dzięki temu trzy zwycięstwa. Handbaliści z PSP Zwoleń pokonali między innymi faworyta do tytułu mistrza Polski młodzików – zespół z Płocka (11:8).  11:8 Zwoleń pokonał  także Ostrołękę, zaś 12:8 Michałowice.

- Szkoda, że nie zdołaliśmy powtórzyć medalowych osiągnięć  z ostatnich lat, ale cieszę się, że potrafimy postawić się renomowanym  ośrodkom szkolenia piłki ręcznej i zaznaczyć swoją pozycję w hierarchii szczypiorniaka. Jest to niewątpliwe dobra wróżba na przyszłość. – informuje Jerzy Markiewicz

Orlęta poza podium!

Zawody wygrała Warszawa  ogrywając w finale Ciechanów. Trzeci był nasz rywal z „grupy śmierci’’ Węgrów, który  pokonał Legionów.

Nasi szczypiorniści zagrali w składzie: bramkarze –Markiewicz Jakub, Gregorczyk Kacper, Rokita Mateusz, Kowalczyk Bartek; w polu zagrali: Potucha Dawid, Figura Eryk, Karolczuk Michał, Molendowski Oskar, Majewski Oliwier, Kruk Kacper, Sokołowski Bartek, Jaroszek Kamil, Przerwa Patryk, Przepiórka Filip, Winiarski Antoni.

Na boisku wyróżnili się: bramkarze Markiewicz i Gregorczyk oraz w polu Figura, Potucha, Molendowski, Karolczuk. Słowa uznania należą się też pozostałym graczom,którzy mimo niesprzyjającym okolicznościom dołożyli wszelkich starań, by drużyna osiągnęła jak najlepszy wynik.

/

Wychowankowie na zgrupowaniach kadry wojewódzkiej

Warto dodać ,że  trzech naszych szczypiornistów było powołanych do kadry wojewódzkiej. Mowa o  J.Markiewiczu, D.Potucha  a także grającym w finałach ogólnopolskiej Gimnazjady Eryku Figurze. Eryk grając w reprezentacji Mazowsza  zajął szóste miejsce w  Polsce.