W tym miesiącu: 4714
W sumie: 140932

News

News zdjęcie id 322

17. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej za nami. Brawo dla sportowców z Lublina oraz Kielc!

15.05.2017

AZS UMCS Lublin oraz „Vive” Kielce to zwycięzcy 17. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej. W zawodach, które rozpoczęły się 12 maja i trwały dwa dni uczestniczyło 14 drużyn, z czego 6 w kategorii szkół podstawowych, a 8 w kategorii gimnazjów.

Zawody odbywały się w halach sportowych Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły i Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych.

Oficjalnego otwarcia 17. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrz Zwolenia dokonał wiceburmistrz Włodzimierz Kabus, który życzył zawodnikom zdrowej sportowej rywalizacji, a także jak najlepszych osiągnięć.

W piątek 12 maja między sobą rywalizowali młodsi uczestnicy turnieju. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna AZS UMCS Lublin, tuż za nimi znaleźli się szczypiornistami Bursy Puławy. Trzecie miejsce zdobyli KSZO Ostrowiec. Podopieczni Krzysztofa Stypińskiego i Roberta Kazirodka Orlęta Zwoleń uplasowali się na czwartym i szóstym miejscu. Piąte miejsce należało do sportowców z KS Uniwersytetu Radom.

Najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Marcel Filipek, zaś królem strzelców Piotr Mielczarski.

Nagrody drużynom oraz wyróżnionym wręczał zastępca burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus.

Sobota stała pod znakiem rywalizacji zespołów  w kategorii gimnazjów. O puchar walczyło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W wielkim finale podopieczni Jerzego Markiewicza zajęli trzecie.

Szczypiornistów do walki zagrzewały cheerleaderki.

Najlepsi okazali się zawodnicy Vive Kielce, którzy w ostatnich sekundach  meczu z Wisłą Sandomierz doprowadzili do remisu 11:11.

Zawodnicy Vive Kielce dobrą passę utrzymali również w 5 minutowej dogrywce, pokonując przeciwników 13:12. Wygrana zapewniła im zdobycie pierwszego miejsca w turnieju.

Po wyrównanej walce na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Wisły Sandomierz. Miejsce na podium wywalczyły również Orlęta Zwoleń, zawodnicy Jerzego Markiewicza – inicjatora turnieju.

Kolejne miejsca należały do: IV – AZS Politechnika Radom, V – KS Azoty Puławy, VI – Bursa Puławy, VII – Stal Mielce, VIII – Orlęta Zwoleń II.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został Mateusz Kabata, bramkarzem Mateusz Sokołowski, a królem strzelców Dominik Urbanowski.

Medale, puchary i nagrody wręczała burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska wspólnie z organizatorem turnieju Jerzym Markiewiczem nie tylko podsumowała tegoroczne rozgrywki, ale również zaprosiła wszystkich do udziału w kolejnych turniejach.