News

News zdjęcie id 451

Świetna inauguracja trzecioligowego sezonu! Orlęta poszybowały wysoko!

04.10.2017

Piłkarze ręczni reprezentujący UMKS Orlęta Zwoleń wygrali sobotni mecz z zespołem „Anilany” Łódź 34:30. Mecz rozegrany był w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu i zainaugurował trzecioligowe rozgrywki szczypiornistów.

Oficjalnego otwarcia sezonu 2017/2018 dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, życząc zarówno Orlętom, jak i zawodnikom „Anilany”  wielu zwycięstw w sezonie.

Pierwsza połowa spotkania należała do zawodników „Anilany” Łódź i zakończyła się wynikiem 17:19. O wygranej Orląt zadecydowały ostatnie minuty meczu. Na dziesięć minut przed końcem nasi szczypiorniści przegrywali czterema bramkami. Zwycięstwo drużyna Jerzego Markiewicza zawdzięcza dobrym zmianom w końcówce meczu, kiedy to na boisko wkroczyli: Mikołaj Chmielnicki i Patryk Figura.

Warto podkreślić, że wygrana jednak nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie całego zespołu. Najwięcej bramek podczas meczu – 12  strzelił Hubert Szpak. Doskonale spisali się również: Piotr Sikora – 7, Kacper Marzęda – 5 i Piotr Samuś – 4. Nie sposób także nie wspomnieć  o dobrze grających bramkarzach: Wojciechu Powszedniaku i Krzysztofie Regule oraz zawodnikach z pola: Paweł Wojewoda, Jacek Wójcicki o Jacek Stachowicz.

Miłym punktem spotkania było zaprezentowanie przez Jerzego Markiewicza wychowanka klubu – Kacpra Pyrkę – uczestnika ostatnich Mistrzostw Świata Juniorów a zarazem bramkarza grającego w ekstralidze „Piotrkowinina” Piotrków.