News

News zdjęcie id 611

Bezcenne zwycięstwo trzecioligowych szczypiornistów!

10.04.2018

W pełni zrehabilitowali się za przedświąteczną porażkę z Białymstokiem nasi trzecioligowi piłkarze ręczni, odnosząc bezcenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z sąsiadami z tabeli „Pitrkowianine”2  Piotrków Trybunalski 30:28[13:17]. Był to mecz z gatunku za sześć punktów, a wygrana pozwoliła podopiecznym Jerzego Markiewicza odskoczyć bezpośrednim rywalom z tabeli w walce o awans do drugiej ligi na trzypunktowy dystans na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Zwoleńscy szczypiorniści mają do rozegrania wyjazdowe mecze z drugą ‘’Anilaną’’[28 kwietnia] oraz przełożone na jeszcze nieustalony termin  spotkanie z ‘’Olimpem’’ Biała Podlaska.

Do pewnego awansu  brakuje nam jednego zwycięstwa. W sobotnim bardzo dramatycznym meczu decydująca okazała się druga połowa, kiedy to zmiana taktyki i ustawienia zaowocowała odrobieniem czterobramkowej straty i wyjściem na prowadzenie.

W naszej drużynie wszyscy zawodnicy zagrali z ogromnym poświęceniem. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: w bramce Wojciech Pwszedniak a w polu Kacper Marzęda[6br], Marek Mierzwiak[5br], Piotr Samuś[5br], Hubert Szpak[5br], Maciej Stempniewski[3br]. Wreszcie w drugiej połowie odblokował się Sebastian Konewka[3br],dobrze w obronie grał Kacper Chołuj. Udany powrót zanotował kołowy Przemek Domagała[2br]. Ponadto zagrali: bramkarz Kacper Kustra oraz Piotr Wicik[1br], Piotr Sikora.

Orlęta  jak widać zagrały w osłabionym składzie, dlatego należą im się szczególne słowa uznania. Bardzo dobrze spisali się także ich młodsi koledzy, którzy awansowali do finałów międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych i w najbliższą środę walczyć będą o medal, a w poprzednich latach wychowankowie Jerzego Markiewicza zaliczali się do czołówki województwa mazowieckiego. Natomiast młodzicy zagrają w turnieju ligowym w najbliższą niedzielę w Warszawie i bronić będą pozycji lidera w swojej grupie eliminacyjnej.

zdjęcia: Krzysztof Betnerowicz