News

News zdjęcie id 628

Kolejna wyjazdowa wygrana trzecioligowych szczypiornistów ‘’Orląt ‘’Zwoleń

04.05.2018

Po raz kolejny doskonała druga  połowa meczu w wykonaniu zwoleńskich piłkarzy ręcznych  przesądziła o wygraniu bardzo ważnego wyjazdowego meczu z łódzką ‘’Anilaną’’2 -  32:29 [16:16].

Po pierwszej bardzo wyrównanej zakończonej remisem części spotkania ,w drugiej lepszą skutecznością i mądrością taktyczną wykazali się zwoleńscy zawodnicy. Bardzo dramatyczna była końcówka meczu, bowiem pięciobramkowa przewaga zmalała na dwie minuty przed końcem do jednej bramki. Decydującym momentem meczu okazał się wykorzystany przez Huberta Szpaka rzut karny, a chwilę później skutecznością wykazał się Marek Mierzwiak. Właśnie Szpak był najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Jerzego Markiewicza zdobywając  10 bramek.

Na swoim normalnym wysokim poziomie zagrał Kacper Marzęda - 7 bramek, grając na nietypowej dla siebie lewej połówce. Na środku rozegrania solidny występ zaliczył Marek Mierzwiak - 5 bramek. Po trzy bramki zdobyli Piotr Samuś i Maciej Stempniewski, dwie bramki rzucił  Sebastian Konewka, a po jednej Łukasz Łapczyński i Przemysław Domagała.

Dobry występ w obronie zaliczyli Paweł Włodarczyk i Jacek Stachowicz. Nieźle zagrali Patryk Figura oraz bramkarze Kacper Kustra i Krzysztof Rugała. Skład uzupełnił Przemysław Grabowski.

‘’Orlęta’’ powróciły na drugie miejsce, którego będą bronić w swoim ostatnim w tym sezonie występie podczas kolejnego wyjazdowego meczu z ‘’Olimpem’’ Biała Podlaska. Mecz odbędzie się w okolicach 20 maja. Drugie miejsce może dać awans do upragnionej drugiej ligi. Natomiast ich młodsi koledzy będą mieli okazję zaprezentować się zwoleńskiej publiczności w dniach 11-12 maja podczas 18 Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej  o Puchar Burmistrza Zwolenia.