News

News zdjęcie id 755

Świetna inauguracja sezonu. Orlęta poszybowały wysoko!

17.09.2018

Piłkarze ręczni reprezentujący UMKS Orlęta Zwoleń wygrali sobotni mecz z zespołem ”Piotrkowianinem  2” Piotrków Trybunalski (29:24), inaugurując tym samym drugoligowe rozgrywki szczypiornistów.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie nasz zespół prowadził zaledwie jednym punktem. (12:11) Mimo, iż początek drugiej połowy był dość nerwowy Orlęta pokonały sobotniego rywala. O zwycięstwie przeważyła końcówka spotkania, kiedy to rywale nie mogli poradzić sobie z dynamiczną grą Orląt.

Trener Jerzy Markiewicz zaznaczył jednak, że spotkanie nie było idealne. Dodał również, że w drużynie jest jeszcze wiele do zrobienia. Cały czas Orlęta muszą pracować nad zgraniem, grą kombinacyjną i dopracowaniem pewnych elementów w obronie.

Bardzo dobry występ mają za sobą zawodnicy: Patryk Kuchczyński (9 bramek),  Maciej Sieczkowski  (6),  Sebastian Płaczkowski (3), Huber Szpak (3) i Karol Sikorski (3).

Zanim szczypiorniści wkroczyli na boisko prezes Warszawsko-Mazowieckiego związku piłki ręcznej Grzegorz Głudkowski wręczył Burmistrz Zwolenia Bogusławie Jaworskiej Srebrną Odznakę „Za zasługi dla piłki ręcznej”. Odznaczenie burmistrz otrzymała za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej

Honorowy prezes Ryszard Łodziński na ręce trenera Orląt przekazał puchar za zajęcie II miejsca w Warszawsko-Mazowieckiej III lidze w piłce ręcznej mężczyzn 2017/2018.

Jerzy Markiewicz Puchar przekazał kapitanowi drużyny Piotrowi Samuś.

Oficjalnego otwarcia sezonu 2018/2019 dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, życząc zarówno Orlętom, jak i gościom  wielu zwycięstw w sezonie.

Wiele ciepłych słów do naszych zawodników skierował także wicestarosta Arkadiusz Sulima.