W tym miesiącu: 4706
W sumie: 140924

News

News zdjęcie id 781

Po raz piąty pobiegli po gorącą dynię. W tym roku na starcie stanęło 415 biegaczy

30.10.2018

W sobotę, 27 października odbył się piąty Ogólnopolski Bieg o Gorącą Dynię. W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba biegaczy. O tytuł najszybszego uczestnika walczyło 415 śmiałków, którzy mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów.

Organizatorami biegu było Stowarzyszenie Zwoleń Biega z prezesem Krzysztofem Cywką na czele. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska oraz Starosta Zwoleński Waldemar Urbański.

Gościem specjalnym wydarzenia była czołowa polska biegaczka, dwukrotna olimpijka Wanda Panfil-Gonzales.

Oficjalnego otwarcia 5. edycji biegu dokonali samorządowcy. Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska nie tylko przywitała licznie przybyłych uczestników wydarzenia, ale podziękowała także organizatorom za wielkie zaangażowanie.

Pomysłodawcą i organizatorem 5. Ogólnopolskiego Biegu o Gorącą Dynię był Krzysztof Cywka – prezes Stowarzyszenia Zwoleń Biega.

Na starcie stanęło aż 415 zawodników, wśród których po raz kolejny byli przedstawiciele  z całej Polski. Oczywiście na trasie nie zabrakło też przedstawicieli Zwolenia i najbliższych okolic. Warto podkreślić, że o coraz większej popularności biegu o gorącą dynię najlepiej świadczy to, że w pierwszej edycji wystartowały tylko 43 osoby.

Zawodnicy na starcie zostali podzieleni ze względu na wiek oraz płeć. Pod uwagę brana była również klasyfikacja drużynowa. Organizatorzy ponadto nagrodzili również najstarszych uczestników biegu, najmłodszych biegaczy, najszybszych mieszkańców powiatu zwoleńskiego oraz biegających nauczycieli.

Najszybszy w tym roku był Mateusz Dębski, który trasę pokonał w świetnym czasie 15 minut 37 sekund. Obok Mateusza na podium stanęli: Mateusz Kaczor z Radomia (15:38) - 2 miejsce i Marcin Głodek (17:18) - trzecie miejsce.Klasyfikację kobiet wygrała Dominika Łukasiewicz, która dobiegła do mety jako 38.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: wicestarosta Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrz Zwolenia Grzegorz Molendowski oraz goście specjalni - Miss Polski 2016 Paulina Maziarz oraz czołowa polska biegaczka Wanda Panfil-Gonzales.