News

News zdjęcie id 831

Złoty medal dla szczypiornistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu

12.12.2018

Szczypiorniści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu zdobyli złoty medal w finale międzypowiatowym Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej w kategorii starszych chłopców szkół podstawowych - rocznik 2003 i młodsi.

Warto podkreślić, że jest to trzeci złoty medal zdobyty na przestrzeni ostatnich siedmiu lat przez podopiecznych Jerzego Markiewicza.

Zwoleńscy szczypiorniści na przestrzeni ostatnich lat zdobywali również tytuły mistrzów Polski grając w reprezentacji Mazowsza, wywalczyli także dwa srebrne medale w finałach wojewódzkich MIMS,  grali w reprezentacji Polski  juniorów, a część z nich z powodzeniem kontynuuje karierę sportową w czołowych klubach w Polsce, bądź reprezentują swój macierzysty klub w drugoligowych rozgrywkach.

Bezkonkurencyjni w powiecie zwoleńskim

Nasza drużyna, której trzon stanowią chłopcy trzeciej klasy sportowej gimnazjum w drodze do finału pokonała w Mistrzostwach Powiatu Zwoleńskiego  ekipy z Policznej, Kazanowa i Tczowa. W półfinale zaś zwoleniacy  pokonali  w rzutach karnych PSP nr30 z Radomia.

Przed nami walka w finałach wojewódzkich

W meczach finałowych zwyciężyli PSP Przysucha 11:7, PSP Grójec 12:10 oraz PSP nr 30 Radom 17:15. Nasz zespół w ten sposób awansował do grona 12 najlepszych szkół województwa Mazowieckiego, które spotkają się na wiosnę w finałach wojewódzkich Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W złotej drużynie grają:

,

Markiewicz Jakub, Gregorczyk Kacper, Figura Eryk, Potucha Dawid, Molendowski Oskar, Karolczuk Michał, Karolczuk Marek, Przepiórka Filip, Przerwa Patryk, Czarnecki Mateusz, Kruk Kacper, Skawiński Jakub, Majewski Oliwier, Węzicki Dawid, Załóg Kacper, Rokita Mateusz, Sokołowski Bartosz, Jaroszek Kamil. Trenerem jest Jerzy Markiewicz.

Zawodnicy startują także w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i w ostatnim meczu pokonali Victorie Piaseczno 31:25.

Drużyna składa podziękowanie za okazaną pomoc i współpracę władzom samorządowym, dyrekcji szkoły oraz sponsorom.