News
Piotr Pawelec oficjalnie radnym Rady Miejskiej w Zwoleniu
15.03.2019
W czwartek 14 marca w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, w trakcie której radny – Piotr Paweł Pawelec, wybrany w wyborach uzupełniających złożył ślubowanie oraz odebrał z rąk zastępcy przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Zwoleniu Heleny Zieleniak zaświadczenie o wyborze.
Zaświadczenie o wyborze w imieniu przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła Helena Zieleniak.
Gratulacje radnemu złożył Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.
- Gratuluję zdobycia mandatu radnego Rady Miejskiej, życzę, by spełnił Pan oczekiwania społeczne swojego okręgu, jak również wszystkich mieszkańców Zwolenia oraz podejmował słuszne inicjatywy na rzecz naszego miasta. - mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima
Piotr Pawelec w wyborach uzupełniających, które odbyły się 3 marca zdobył największą liczbę głosów – 144. W radzie reprezentował będzie mieszkańców ulic: Bogusza i Wojska Polskiego od nr 1 do 56A.
Warto przypomnieć, że wybory uzupełniające odbyły się tylko w okręgu nr 7 w lokalu wyborczym zlokalizowanym budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu (ul. Kościelna).
O mandat radnego ubiegało się trzech kandydatów: Michał Dzik, Piotr Paweł Pawelec i Jerzy Molendowski, którzy w wyniku wyborów zdobyli kolejno 31, 144 i 86 głosów. Uprawnionych do głosowania w okręgu nr 7 było 888 osób. Po zakończeniu wyborów komisja wyciągnęła z urn 264 karty, z czego 3 głosy uznano za nieważne. Frekwencja wyborcza wyniosła 30%.
Wybory uzupełniające do rady Miejskiej w Zwoleniu zostały zarządzone po zrzeczeniu się mandatu przez Grzegorza Molendowskiego obecnego zastępcę burmistrza.
Piotr Pawelec po złożeniu ślubowania został powołany do składu Komisji Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Zwoleniu. W składzie komisji są również: Teresa Kacperczyk – Baran i Arkadiusz Figura.
Radni w tracie sesji zatwierdzili także inkasentów i wysokość wynagrodzenia za inkaso podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego oraz za pobór opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Inkasentami podatków i opłat są sołtysi.
Ostatnim punktem czwartkowej sesji było zajęcie przez radę stanowiska w sprawie obowiązującego w Polsce systemu ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich oraz potrzeby powrotu do obowiązkowych powszechnych ubezpieczeń rolniczych.